Gmina Miejska Kłodzko ogłasza, że z dniem 15 lipca 2024 r. rozpoczyna nabór uzupełniający wniosków o udzielenie dofinansowania przedsięwzięć w ramach  Programu Priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie” na podstawie umowy o dofinansowanie nr 0091/D/CM/WB/2023 z dnia 03 lutego 2023 roku oraz Aneksu nr 2 do umowy zawartej pomiędzy Gminą Miejską Kłodzko a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Rodzaje zadań, na które może być udzielone dofinansowanie:

Działania podstawowe  - polegające na likwidacji źródeł ciepła na paliwa stałe niespełniające wymagań 5 klasy oraz ich wymianie na:
  • pompę ciepła powietrze / woda
  • pompę ciepła powietrze / powietrze
  • kocioł gazowy kondensacyjny
  • kocioł na pellet drzewny o podwyższonym standardzie
  • ogrzewanie elektryczne
  • podłączenie lokalu do wspólnego efektywnego źródła ciepła

Działania dodatkowe
  •  wykonaniu instalacji centralnego ogrzewania oraz instalacja ciepłej wody użytkowej
  • wykonaniu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła
  • wymianie stolarki okiennej w lokalu mieszkalnym
  • wymiana stolarki drzwiowej w lokalu mieszkalnym
  • sporządzenie dokumentacji projektowej na zadania w zakresie przewidzianym w Programie

UWAGA!  NIE MOŻNA UZYSKAĆ DOTACJI WYŁĄCZNIE NA DZIAŁANIA DODATKOWE!

Rodzaj podmiotów, które mogą ubiegać się o dotację

Beneficjentem Programu może być osoba fizyczna posiadająca tytuł prawny wynikający z prawa własności do lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą w budynku mieszkalnym wielorodzinnym zlokalizowanym na terenie Gminy Miejskiej Kłodzko oraz spełniająca kryteria dochodowe określone w Programie Priorytetowym „Ciepłe Mieszkanie”.

Poziomy i maksymalne kwoty dofinansowania

Poziom dofinansowania

Uprawnieni

Maksymalna kwota dotacji

Podstawowy poziom

Beneficjent o dochodzie rocznym nieprzekraczającym kwoty 120 000 zł

Do 35% faktycznie poniesionych kosztów kwalifikowanych zadania realizowanego przez Beneficjenta, nie więcej niż 17 500 zł

Podwyższony poziom

Beneficjent,  którego dochód przypadający na jednego członka gospodarstwa domowego nie przekracza 1 673,00 zł, a w gospodarstwie, jednoosobowym  2 342,00 zł,

Do 65% faktycznie poniesionych kosztów kwalifikowanych zadania realizowanego przez Beneficjenta, nie więcej niż 26 900 zł

Najwyższy poziom

Beneficjent,  którego dochód przypadający na jednego członka gospodarstwa domowego nie przekracza 900 zł, a w gospodarstwie jednoosobowym  1 260,00 zł,

Do 95% faktycznie poniesionych kosztów kwalifikowanych zadania realizowanego przez Beneficjenta, nie więcej niż 39 900 zł

Szczegóły można znaleźć w Programie Priorytetowym

Termin, miejsce i sposób składania wniosków o udzielenie i rozliczenie dofinansowania

Wnioski w formie papierowej należy składać w Biurze Obsługi Ludności Urzędu Miasta w Kłodzku, Pl. B. Chrobrego 1,  parter budynku

Wnioski o udzielenie dotacji można składać od dnia 15.07.2024 roku. Przez datę złożenia wniosku rozumie się datę wpływu prawidłowo wypełnionego wniosku do Urzędu. Szczegółowe informacje dotyczące procedury rozpatrywania wniosków o udzielenie dofinansowania zawarte są w Regulaminie naboru uzupełniającego wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach Programu Priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie” w Gminie Miejskiej Kłodzko.

UWAGA – WAŻNE!

Jakiekolwiek prace i zakupy związane z realizacją zadania w lokalu mieszkalnym, na które przysługuje dotacja, nie mogą być poczynione przed dniem podpisania umowy pomiędzy Beneficjentem a Gminą.

Podstawowym warunkiem udzielenia dotacji jest potwierdzenie istnienia czynnego systemu grzewczego na paliwa stałe w lokalu objętym wnioskiem.

Dotacja nie może zostać przyznana, jeżeli jedynym stałopalnym źródłem ciepła w lokalu jest urządzenie grzewcze 5. klasy wg normy PN-EN 303-5:2012.

Stan prawny lokalu, na który składany jest wniosek o udzielenie dotacji, musi być w pełni uregulowany.

Dotacja nie może zostać przyznana, jeżeli w lokalu objętym wnioskiem prowadzona jest działalność gospodarcza na powierzchni przekraczającej 30% powierzchni lokalu oraz gdy wdo budynku mieszkalnym wielorodzinnym, w którym znajduje się lokal, którego dotyczy wniosek, nie istnieją techniczne i ekonomiczne warunki przyłączenia do sieci ciepłowniczej i dostarczania ciepła z sieci ciepłowniczej lub nie jest on podłączony do sieci ciepłowniczej.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad udzielania dofinansowania można uzyskać:

• osobiście w Urzędzie Miasta w Kłodzku po wcześniejszym kontakcie telefonicznym w celu umówienia spotkania – tel. 74 865 46 18 i 74 865 46 27
  • telefonicznie pod numerami 74 865 46 18 i 74 865 46 27

do pobrania:

Załączniki 1 -  "Ciepłe Mieszkanie"  Program oraz wytyczne

Załączniki 2 "Ciepłe Mieszkanie"  dla osób,  które chcą złożyć  Wniosek o dofinansowanie w Programie Priorytetowym  „Ciepłe Mieszkanie”

Załączniki 3  "Ciepłe Mieszkanie"  - dla beneficjentów, którzy zrealizowali już przedsięwzięcie i chcą się rozliczyć składając  Wniosku o płatność

------------

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROGRAMU PRIORYTETOWEGO „CIEPŁE MIESZKANIE" W GMINIE MIEJSKIEJ KŁODZKO Z DNIA 31.07.2024 r.