Regionalny Program Operacyjny Województwa Dolnośląskiego 2014-2020
Oś Priorytetowa: 3 Gospodarka niskoemisyjna
Działanie: 3.3 Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym
Poddziałanie: 3.3.1 OSI Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym – konkurs horyzontalny OSI
Numer Projektu: RPDS.03.03.01-02-0032/19
Całkowita wartość Projektu: 3 383 388,11 zł

Cel projektu

Głównym celem Projektu "Ziemia Kłodzka – czyste powietrze (wymiana wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie Gminy Duszniki-Zdrój, Kłodzko Miasto, Kudowa-Zdrój, Lewin Kłodzki, Szczytna, Złoty Stok, Polanica-Zdrój)" jest zwalczanie emisji kominowej na terenie wybranych gmin ziemi kłodzkiej.

Jest to projekt grantowy i polega na udzielaniu przez Grantodawcę grantów na przedsięwzięcia realizowane w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych i wielorodzinnych dotyczące wymiany dotychczasowych wysokoemisyjnych źródeł ciepła. W jego ramach planuje się zmodernizować łącznie co najmniej 199 szt. źródeł ciepła, co powinno przełożyć się na roczny spadek emisji PM 10 w wysokości 4,59 ton oraz roczny spadek emisji PM 2,5 w wysokości 3,55 ton. Ponadto będzie on przeciwdziałać zmianom klimatu dzięki planowanej redukcji emisji CO2 w wysokości 811 ton równoważnika CO2.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu wraz z formularzem wniosku, kryteriami naboru i warunkami udzielania wsparcia dostępne są na stronie internetowej:www.czystepowietrze.klodzka.pl.