interreg

dla zamówienia publicznego o wartości szacunkowej poniżej 130 000 zł netto

Projekt pn. „Centra dawnych rzemiosł na szlaku Via Fabrilis”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego,
w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska,
nr projektu CZ.11.2.45/0.0/0.0/18_029/0001837
oraz
z Programu Promesa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

I. Przedmiot zapytania ofertowego:

Zakup szkła artystycznego z przeznaczeniem na stałą wystawę szkła artystycznego w Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku w ramach projektu dot. utworzenia „Centrum Dawnego Szklarstwa Ziemi Kłodzkiej”.

II. Zamawiający

Gmina Miejska Kłodzko, 57-300 Kłodzko, Pl. B. Chrobrego 1, tel. +48 074 865 46 00,
fax: +48 074 867 40 62, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

III. Szczegółowy opis zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest zakup dawnego oraz współczesnego szkła artystycznego i użytkowego z okresu XX w. i pocz. XXI w., tworzonego w hutach działających w Kotlinie Kłodzkiej, m.in. w Stroniu, Szczytnej i Polanicy Zdroju. Preferowane są obiekty autorstwa artystów, absolwentów wrocławskiej PWSSP, zatrudnionych w ww. hutach Ziemi Kłodzkiej
w charakterze projektantów; m.in.: Lucjana Gajosa, Ewy Gerczuk-Moskaluk, Stanisława Gołdyna, Zbigniewa Horbowego, Kazimierza Krawczyka, Janusza Robaszewskiego, Stefana Sadowskiego, Witolda Turkiewicza.

Do kolekcji szkła artystycznego i użytkowego planuje się pozyskać:
  • wazony unikatowe, dekoracyjne ze szkła sodowego, barwionego w masie, ręcznie formowane – 5 szt.
  • szklane obiekty rzeźbiarskie, ręcznie formowane, barwione tlenkami metali, malowane lub zdobione rytem – 9 szt.
  • zestawy naczyń użytkowych ze szkła sodowego lub ołowiowego, białego lub barwionego, (kieliszki, szklanki, dzbanki, świeczniki, karafki, salaterki, wazony) – 6 zestawów.

Zakupione obiekty zostaną przekazane do zbiorów Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku.

IV. Wiedza i doświadczenie:

O udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który spełnia warunki udziału
w postępowaniu określonym w zapytaniu ofertowym, dotyczące w szczególności:

• osobą sprzedającą może być osoba, fizyczna (autor lub właściciel) lub prawna (np. galeria),
  • jest wyłącznym prawnym właścicielem dzieła będącego przedmiotem sprzedaży;
  • oferowane obiekty nie są obciążone prawami osób trzecich, że nie toczy się żadne postępowanie, którego byłyby przedmiotem i że nie stanowią one również przedmiotu zabezpieczenia;
  • nie zawierał z osobami trzecimi, ani innymi podmiotami żadnej umowy obciążającej oferowane dzieła, w szczególności zastawem lub innym prawem, a także nie jestem stroną żadnej innej umowy, mającej za przedmiot dzieła, obowiązującej w dniu podpisania umowy kupna-sprzedaży.

V. Terminy i miejsce realizacji:

od podpisania umowy do 15.10.2021 r.

VI. Do obowiązków Wykonawcy należy:

• Zapewnienie na swój koszt transportu przedmiotu zapytania ofertowego do siedziby Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku, ul. Łukasiewicza 4.
  • Załączenie do oferty zdjęć szkła artystycznego będącego przedmiotem niniejszego zapytania ofertowego

VII. Sposób przygotowania oferty

Oferent powinien złożyć ofertę na formularzu załączonym do niniejszego postępowania.
Oferta powinna zawierać: datę sporządzenia, adres lub siedzibę oferenta, numer telefonu, NIP, lub PESEL, proponowaną kwotę brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia oraz szczegółowy opis oferowanych przemiotów wraz z dokumetnacją fotograficzną (barwną).

Oferta powinna być podpisana, a wszelkie zmiany i poprawki w treści formularza ofertowego powinny być parfowane własnoręcznie przez oferenta.

Oferent zobowiązny jest do złożenia następujących załączników stanowiących integralną część oferty:

VIII. Forma złożenia oferty

w formie pisemnej:

• pocztą tradycyjną na adres: Urząd Miasta w Kłodzku, pl. Bolesława Chrobrego 1, 57-300 Kłodzko,
  • lub pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

IX. Warunki płatności:

Przelewem w terminie 14 dni od daty podpisania umowy kupna/sprzedaży lub złożenia rachunku/faktury.

X. Kryteria oceny ofert

100% wartość historyczna, artystyczna i ekspozycyjna szkła artystycznego, które wejdzie w skład kolekcji prezetnowanej na stałej wystawie szklarskiej

Oferta powinna zawierać proponowaną cenę brutto.

XI. Termin składania ofert:

do 17.09.2021 r. do godz. 15:30

Oferty złożone niekompletne lub po terminie skadania nie będą rozpatrywane.

XII. Dodatkowe informacje

Osoby odpowiedzialne: Krzysztof Miszkiewicz tel. 74 867 35 70, Małgorzata Leśnik, tel.74 867 35 70, Muzeum Ziemi Kłodzkiej oraz Izabela Ozimek tel. 74 865 46 94, Gmina Miejska Kłodzko