Termomodernizacja hali sportowej z zapleczem techniczno-socjalnym przy ul. Kusocińskiego 2 w Kłodzku
- Szczegóły
- Kategoria: Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027
- Termomodernizacja hali sportowej z zapleczem techniczno-socjalnym przy ul. Kusocińskiego 2 w Kłodzku
- Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027
- Oś Priorytetowa: Fundusze Europejskie na rzecz transformacji obszarów górniczych na Dolnym Śląsku
- Działanie: Transformacja środowiskowa
- Numer Projektu: FEDS.09.05-IP.01-0064/23
- Całkowita wartość Projektu: 3 307 652,16 zł
- Kwota dofinansowania: 2 663 724,40 zł
Przedmiotem projektu jest termomodernizacja budynku użyteczności publicznej należących do Gminy Miasto Kłodzko, tj.: budynek hali sportowej zlokalizowanej w Kłodzku przy ul. Kusocińskiego 2. W ramach inwestycji planuje się wykonać: ocieplenie ścian zewnętrznych murowanych obecnie nieocieplonych, ocieplenie dachu hali, ocieplenie stropodachu niewentylowanego – zaplecze hali, ocieplenie ścian zewnętrznych murowanych obecnie ocieplonych, wymiana stolarki okiennej, wymiana stolarki drzwiowej, nowe źródło ciepła absorpcyjne gazowe pompa ciepła pracujący na cele c.o. i c.w.u. z modernizacją instalacji współpracujące z istniejącymi kondensacyjnymi kotłami gazowymi.
Dzięki powyższemu osiągnięty zostanie bezpośredni cel projektu, którym jest zwiększenie efektywności energetycznej budynku (oszczędność energii pierwotnej i końcowej) oraz ograniczenie emisji gazów cieplarnianych (CO2). Zastosowanie pompy ciepła zwiększy również udział OZE w bilansie energetycznym budynku.
- Szczegóły
- Kategoria: Fundusze Szwajcarskie
W grudniu w siedzibie Urzędu Miasta w Kłodzku odbyło się trzecie spotkanie Zespołu Projektowego ds. przygotowania projektu do Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast.
Na trzecim spotkaniu Zespołu Projektowego odbyło się podsumowanie danych uzyskanych od społeczności lokalnej, przedstawienie wyników przeprowadzonego badania ankietowego, przedstawienie diagnozy Miasta w oparciu o pozyskane dane źródłowe.
- Szczegóły
- Kategoria: Interreg Czechy – Polska 2021-2027
- Twierdze bez granic II
- Interreg Czechy – Polska 2021-2027
- Oś Priorytetowa: 11.02. Lepsze transgraniczne wykorzystanie potencjału turystyki zrównoważonej dla rozwoju gospodarczego pogranicza czesko-polskiego
- Numer Projektu: CZ.11.02.01/00/23_004/0000120
- Całkowita wartość Projektu: 2 199 796,84 euro w tym Kłodzko: 1 088 925,46 euro
- Kwota dofinansowania: 1 739 751,86 euro w tym Kłodzko: 871 140,36 euro
- Szczegóły
- Kategoria: Interreg Czechy – Polska 2021-2027
- Wspólnie przez granice pokoleń
- Interreg Czechy – Polska 2021-2027
- Oś Priorytetowa: 11.04. Współpraca instytucji i mieszkańców
- Numer Projektu: CZ.11.04.02/00/23_003/0000111
- Całkowita wartość Projektu: 437 026,26 euro w tym Kłodzko: 79 326,54 euro
- Kwota dofinansowania: 349 620,99 euro w tym Kłodzko: 63 461,23 euro
- Szczegóły
- Kategoria: Fundusze Szwajcarskie
Czym jest Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy (potocznie: Fundusze Szwajcarskie, Program Szwajcarski) to program, w ramach którego dzielone są fundusze, które Szwajcaria przeznaczyła na rozwój naszego kraju. Stało się tak na podstawie uzgodnień Szwajcarii z Unią Europejską oraz z Polską. Umowa, na podstawie której powstał program, została zawarta 5 grudnia 2022 roku w Warszawie.
- Szczegóły
- Kategoria: Dla mieszkańca
Zasady udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków, położonym na obszarze miasta Kłodzka.
Najważniejsze informacje w punktach:
Podstawą udzielania dotacji jest uchwała Rady Miejskiej w Kłodzku nr III/31/2024 z dnia 6 czerwca 2024 r. w sprawie określenia zasad udzielania dotacji na sfinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków.
Dotacja może być udzielona osobom fizycznym lub jednostkom organizacyjnym, które posiadają tytuł prawny do zabytku wynikający z prawa własności, użytkowania wieczystego, ograniczonego prawa rzeczowego, trwałego zarządu, albo stosunku zobowiązaniowego.
Dotacja może być udzielona na sfinansowanie prac lub robót budowlanych przy zabytku, które wnioskodawca zamierza wykonać w roku następującym po roku złożenia wniosku o udzielenie dotacji lub w roku złożenia tego wniosku, przy czym, w przypadku udzielenia dotacji ze środków zewnętrznych, w oparciu o ww. uchwałę, okres realizacji inwestycji określony zostaje na warunkach odrębnych.
Dotacja może obejmować nakłady konieczne na:
- sporządzenie ekspertyz technicznych i konserwatorskich;
- przeprowadzenie badań konserwatorskich lub architektonicznych;
- wykonanie dokumentacji konserwatorskiej;
- opracowanie programu prac konserwatorskich i restauratorskich;
- wykonanie projektu budowlanego zgodnie z przepisami Prawa budowlanego;
- sporządzenie projektu odtworzenia kompozycji wnętrz;
- zabezpieczenie, zachowanie i utrwalenie substancji zabytku;
- stabilizację konstrukcyjną części składowych zabytku lub ich odtworzenie w zakresie niezbędnym dla zachowania tego zabytku;
- odnowienie lub uzupełnienie tynków i okładzin architektonicznych albo ich całkowite odtworzenie, z uwzględnieniem charakterystycznej dla tego zabytku kolorystyki;
- odtworzenie zniszczonej przynależności zabytku, jeżeli odtworzenie to nie przekracza 50 % oryginalnej substancji tej przynależności;
- odnowienie lub całkowite odtworzenie okien, w tym ościeżnic i okiennic, zewnętrznych odrzwi i drzwi, więźby dachowej, pokrycia dachowego, rynien i rur spustowych;
- modernizację instalacji elektrycznej w zabytkach drewnianych lub w zabytkach, które posiadają oryginalne, wykonane z drewna części składowe i przynależności;
- wykonanie izolacji przeciwwilgociowej;
- uzupełnianie narysów ziemnych dzieł architektury obronnej oraz zabytków archeologicznych nieruchomych o własnych formach krajobrazowych;
- działania zmierzające do wyeksponowania istniejących, oryginalnych elementów zabytkowego układu parku lub ogrodu;
- zakup materiałów konserwatorskich i budowlanych, niezbędnych do wykonania prac i robót przy zabytku wpisanym do rejestru, o których mowa powyżej;
- zakup i montaż instalacji przeciwwłamaniowej oraz przeciwpożarowej i odgromowej.
Dotacja może być udzielona w wysokości do 100% nakładów koniecznych.
Złożenie poprawnego pod względem formalnym wniosku o dotację nie jest równoznaczne z jej przyznaniem i nie gwarantuje również przyznania dotacji we wnioskowanej wysokości.
Wnioski o spełniające wymogi formalne opiniuje Komisja Oceniająca powołana przez Burmistrza Miasta Kłodzka.
Wnioski o dotację należy składać do dnia 30 września poprzedzającego rok kalendarzowy, w którym dotacja ma być udzielona, przy czym, w przypadku niewykorzystania całości środków przeznaczonych na dotacje lub ich zwiększenia, Burmistrz Miasta Kłodzka może ogłosić dodatkowy nabór wniosków, a informacja o nim zostanie podana do publicznej wiadomości w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta w Kłodzku.
Załączniki:
- Szczegóły
- Kategoria: FERC 2021-2027
- Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa informacji w Urzędzie Miasta w Kłodzku
- Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy (FERC)
- Oś Priorytetowa: II Zaawansowane usługi cyfrowe
- Działanie: 2.2. Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa
- Numer Projektu: FERC.02.02-CS.01-001/23
- Całkowita wartość Projektu: 848 700,00
- Kwota dofinansowania: 848 700,00
Gmina Miejska Kłodzko zawarła umowę ze Skarbem Państwa o powierzenie grantu na realizacje zadnia w ramach projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd”. Grant w wysokości 848 700,00 zł zostanie przeznaczony na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa informacji w Urzędzie Miasta Kłodzko.
Celem projektu jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa informacji Urzędu Miasta w Kłodzku. Projekt realizuje cel szczegółowy Programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027, Działanie 2.2-Wzmocnienie Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa w zakresie zapewnienia cyberbezpieczeństwa Urzędu poprzez budowę, rozwój oraz wdrażanie narzędzi służących do monitorowania bezpieczeństwa, zbierania, analizy i wymiany informacji o zagrożeniach, podatnościach i incydentach, a także poprzez rozwój kompetencji cyfrowych pracowników Urzędu w obszarze cyberbezpieczeństwa.
- Szczegóły
- Kategoria: Fundusz Mikroprojektów
- Fajnie być kobietą pogranicza polsko-czeskiego
- Fundusz Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska
- Oś Priorytetowa: 4 – Współpraca instytucji i społeczności
- Numer Projektu: CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_008/0003090
- Całkowita wartość Projektu: 21 072,86 EUR
- Kwota dofinansowania: 17 911,93 EURO