Kłodzko - www.klodzko.pl

Kolejnym zdaniem w ramach realizacji projektu pn. „Rozwój terenów zieleni w mieście Kłodzku” była rewitalizacja zdegradowanego terenu zielonego tj. Skweru im. Weroniki Kumko przy ul. Krakusa (między Starostwem Powiatowym w Kłodzku a Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie). Skwer oprócz nowych nasadzeń roślin z przewagą miododajnych pełni również funkcję edukacyjną dotyczącą życia pszczół oraz pszczelarstwa. Na skwerze umieszczone są informacje w postaci tabliczek, replik uli, plastrów miodu itp. Wartością dodaną projektu stanowi tematyka, która wiąże się z osobą Weronik Kumko, znanej pszczelarki w Kotlinie Kłodzkiej.

Weronika Kumko - mieszkanka Kłodzka, pszczelarka i powojenna inicjatorka zakładania pasiek na Ziemi Kłodzkiej jest patronką Zrzeszenia Pszczelarzy Ziemi Kłodzkiej. Za swoją pracę odznaczona została Krzyżem Zasługi, najwyższym odznaczeniem pszczelarskim Jana Dzierżona oraz wieloma innymi wyróżnieniami.

Polecamy w serwisie

informacja o dofinansowaniu z UE

Projekt "Budowa innowacyjnych e-usług w Gminie Miejskiej Kłodzko" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 oraz budżetu Gminy Miejskiej Kłodzko

Drogi czytelniku, w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe które pozostawiasz podczas korzystania ze strony klodzko.pl. Dokładne informacje na ten temat oraz na temat plików cookie znajdziesz w klauzuli informacyjnej. Klikając przycisk „OK” lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies. Wyrażenie zgody jest dobrowolne!