interreg

ZAPYTANIE OFERTOWE

dla zamówienia publicznego o wartości szacunkowej poniżej 6 000,00 euro netto

„organizacja  warsztatów i pokazów historycznych w ramach imprezy promocyjnej na rozpoczęcie sezonu turystycznego 2020"

Zamawiający

Gmina Miejska Kłodzko
57-300 Kłodzko, Pl. B.Chrobrego1
fax: +48 074 867 40 62

Tryb udzielenia zamówienia:

• Postępowanie prowadzone jest na podstawie art. 4 pkt. 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych,
  • Postępowanie prowadzone jest w trybie zapytania ofertowego z zachowaniem zasady konkurencyjności i równego traktowania Wykonawców,
  • Szacunkowa wartość zamówienia nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 6 000 euro netto.

Opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na przygotowaniu i przeprowadzeniu edukacyjnych pokazów i warsztatów, podczas których animatorzy w strojach historycznych związanych ze średniowiecznym Kłodzkiem w ramach nietradycyjnej, interaktywnej przygody przeniosą uczestników w odległe czasy średniowiecza. Pokazane zostanie zwykłe życie kłodzczan, a także tradycje, zwyczaje i obrzędy panujące w Kłodzku, jak i w okolicach.

Wykonawca zapewnieni podczas wydarzenia obecność grupy rycerskiej, która, ubrana w stroje odpowiednie do prezentowanej epoki, przeprowadzi prezentacje, konkursy, gry i zabawy, a m.in.:

• Pokaz technik kowalskich z użyciem średniowiecznych narzędzi, a także prelekcje na temat technik wytwarzania przedmiotów z żelaza w czasach średniowiecza.
  • Prelekcje i pokaz ciesielstwa - wyrób średniowiecznych naczyń, sztućców, a także noży.
  • Łucznicze stanowisko rzemieślnicze z wykładami na temat wytwarzania strzał i łuków w czasach średniowiecza, a także stanowisko łucznicze z możliwością nauki strzelania z łuku.
  • Jarmarczne scenki średniowieczne z pokazami walk w nawiązaniu do historycznych wydarzeń terenu Kotliny Kłodzkiej.
  • Pokazy i nauka dawnych tańców mieszczańskich.
  • Zabawy plebejskie z publicznością, która dowie się, jak wyglądały w czasach średniowiecza zabawy mieszkańców średniowiecznego Kłodzka i która w sposób interaktywny będzie mogła wziąć w nich udział.
  • Średniowieczne „Szachy Wikingów” gra KUBB dla całej rodziny.
  • Prezentacja i opis strojów, a także życia mieszczańskiego na przełomie XIV-XV w.
  • Prezentacja musztry i patrole Kłodzkiej Średniowiecznej Straży Miejskiej
  • Stanowisko średniowieczne dla najmłodszych przy którym najmłodsi uczestnicy będą mogli wykonać własnoręcznie mieszek, który zabiorą ze sobą na pamiątkę. Będą mogli nauczyć się podstaw kaligrafii średniowiecznej, a także będą mogli zagrać w średniowieczne stolikowe gry logiczne.
  • Stanowisko katowskie kata kłodzkiego Christofa Kuhn z Klodzka. Przybliżenie sprawowanych funkcji wraz z narzędziami tortur.
  • Pokazy wystrzałów z repliki broni czarnoprochowej.
  • Przeprowadzenie turnieju rycerskiego dla publiczności, dla każdej grupy wiekowej. Uczestnicy w specjalnym bezpiecznym sprzęcie (piankowy miecz, hełm i tarcza) będą mogli zawalczyć jak prawdziwi rycerze i rycerki.

Wykonawca zapewni wszystkie materiały i rekwizyty niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia imprezy (rekwizyty, stroje, materiały do zabaw i konkursów dla publiczności).

Miejsce realizacji:  plac Bolesława Chrobrego (obszar wokół kłodzkiego ratusza), Kłodzko
Termin realizacji:
1 czerwiec 2020, poniedziałek, godz. 11.00-15.00

Sposób przygotowania oferty

• Oferent powinien złożyć ofertę na formularzu załączonym do niniejszego postępowania.
  • Oferta powinna zawierać cenę (z uwzględnieniem wszystkich kosztów) za całość przedmiotu zamówienia.

Forma złożenia oferty

• W formie pisemnej w Biurze Obsługi Ludności (pokój 101) Urząd Miasta w Kłodzku pl. Bolesława Chrobrego 1, 57-300 Kłodzko z dopiskiem Organizacja akcji promocyjnej pt. „organizacja  warsztatów i pokazów historycznych w ramach imprezy promocyjnej na rozpoczęcie sezonu turystycznego 2020”
  • pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w tytule maila należy wpisać Organizacja akcji promocyjnej pt. „organizacja  warsztatów i pokazów historycznych w ramach imprezy promocyjnej na rozpoczęcie sezonu turystycznego 2020” (zeskanowana oferta)

Warunki płatności:

Wynagrodzenie płatne będzie przelewem, po realizacji zadania i potwierdzeniu prawidłowości wykonania zadania protokołem odbioru wykonania usługi, w terminie 14 dni od daty otrzymania faktury przez Zamawiającego.

Kryteria oceny ofert: 100% cena

Termin składania ofert

17.02.2020 r. do godz. 15.30
Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane

Dodatkowe informacje

• Zamawiający zastrzega sobie prawo do pozostawienia niniejszego zapytania bez rozstrzygnięcia.
  • Zamawiający zastrzega sobie możliwość unieważnienia postępowania bez podania przyczyny. W przypadku unieważnienia postępowania, Zamawiający nie ponosi kosztów postępowania.
  • W toku badania i oceny ofert Zamawiający może oczekiwać od Oferenta wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert, oraz ich uzupełnienia. Zamawiający zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia rozmów z wybranymi oferentami w kwestiach złożonej przez nich oferty.
  • Osoba do kontaktu: Artur Tarka, Tel.  74 865 46 28, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dokumenty do pobrania:
  • Załącznik nr 1 - Formularz oferty