Ciepła pogoda przyciągnęła wielu odwiedzających na świdnicki rynek, którego część stała się obozem wojskowym, ponieważ historia wojskowości to temat, który będzie nam towarzyszyć tego lata. Były prezentacje broni, pokaz artylerii i piechoty w stylowych mundurach, pokaz musztry, nauka gier i zabaw średniowiecznych oraz różne warsztaty.

• IMG_20190601_141257
  • IMG_20190601_141302
  • IMG_20190601_141314
  • IMG_20190601_141345
  • IMG_20190601_141356
  • IMG_20190601_141926

Ale festiwal wrażeń zaoferuje nam znacznie więcej. W ośmiu lokalizacjach po stronie czeskiej i polskiej został na ten sezon przygotowany specjalny program, regularnie powtarzany przez całe wakacje w określony dzień tygodnia. Poznasz smutki i przyjemności życia wojskowego.

W Kłodzku akcja promocyjna odbędzie się na Twierdzy Kłodzko pod hasłem „Zostań rekrutem XVIII wiecznej Twierdzy Kłodzko”

Podczas wakacyjnych wtorków obszar przed Twierdzą Kłodzko zmieni się w strefę radości i zabaw dla całej rodziny. W ramach nietradycyjnej, interaktywnej przygody wraz z animatorami w mundurach epoki napoleońskiej przeniesiemy Państwa w dawne czasy. Sprawimy by w niepowtarzalnej atmosferze Twierdzy Kłodzko na kilka chwil zapomnieli Państwo o codziennym życiu i dali się porwać urokowi i magii dawnej epoki. Gwarantujemy, że nie będą Państwo chcieli szybko odjeżdżać, za to chętnie odwiedzą Nas ponownie. Jak wygląda XIX-wieczna armata? Co to są korytarze kontrminerskie? Jaka była rola dowódcy twierdzy? Czym jest 47 Pruski Pułk Piechoty? Po odpowiedzi na te i inne pytania zapraszamy na Twierdzę Kłodzko - do udziału w autorskim programie skierowanym do dzieci i młodzieży pod tytułem "Zostań rekrutem XVIII wiecznej Twierdzy Kłodzko” - stań się częścią załogi fortecznej i poczuj trudy ciężkiej, żołnierskiej służby na Twierdzy!

W ramach Projektu w Kłodzku zaplanowane zostały:

• szkolenie artyleryjskie - szkolenie przy replice XVIII wiecznej armaty, zasada działania i obsługa z użyciem oryginalnych komend, wystrzał na wiwat;
  • szkolenie na muszkietera - nauka musztry oraz nauka obsługi XVIII wiecznego karabinu skałkowego, pokaz wystrzału;
  • szkolenie na minera, mini wykład o korytarzach kontrminerskich, zadania w podziemnych chodnikach kontrminowych - np. odszukiwanie w podziemnym labiryncie ukrytych woreczków z prochem;
  • szkolenie na oficera kwatermistrza - mini wykład o roli dowódców twierdzy, gry i zabawy logiczne w fosach twierdzy lub kazamatach. Prezentacja sposobów funkcjonowania różnych obiektów Twierdzy Kłodzko (np. Wielki Kleszcz, Donjon...)

Zapraszamy w każdy wtorek lipca i sierpnia 2019 w godz.: 12:00 – 14:00
maks. 30 osób/grupę - polecamy rezerwacje pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

więcej informacji na stronie festiwalwrazen.pl