Ostrzeżenie hydrologiczne: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych
stopień: 2
prawdopodobieństwo: 90%
Obszar: Nysa Kłodzka do Zb. Nysa, Nysa Kłodzka ze Ścinawką, Klikawa, Żydawka, Czermnica, Zdoniowski Potok, Orlica (dolnośląskie)
Przebieg: W okresie obowiązywania ostrzeżenia hydrologicznego, w związku z prognozowanymi opadami śniegu, a następnie opadami deszczu w warunkach ocieplenia, przewiduje się spływ wód opadowo-roztopowych i wzrosty stanów wody, odcinkami gwałtowne, w strefie wody wysokiej do przekroczenia stanów ostrzegawczych, a lokalnie, zwłaszcza na Nysie Kłodzkiej po ujście Białej Lądeckiej, na Bystrzycy Dusznickiej oraz Ścinawce, możliwe będą przekroczenia stanów alarmowych.
Uwagi: W przypadku większej niż przewidywana dynamiki roztopów i ryzyka przekroczenia stanów alarmowych na kolejnych rzekach, dopuszcza się możliwość podniesienia stopnia zagrożenia do trzeciego (najwyższego).

OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE: 195
Ważne:
Od: 2023-12-24 00:00
Do: 2023-12-25 13:00
Czas wydania: 2023-12-23 14:52
Biuro: Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych we Wrocławiu