Ostrzeżenie hydrologiczne: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych
stopień: 2
prawdopodobieństwo: 90%
Obszar: Opawa, Opawica, Psina, Stradunia, Osobłoga od granicy RP do ujścia, Osobłoga, Nysa Kłodzka do Zb. Nysa, Nysa Kłodzka ze Ścinawką, Nysa Kłodzka od Ścinawki do Zb. Kozielno, Nysa Kłodzka od Zb. Kozielno do Zb. Nysa, Klikawa, Żydawka, Czermnica, Zdoniowski Potok, Orlica, Bystrzyca od Zb. Lubachów do Zb. Mietków, Bystrzyca górna do Zb. Mietków, Bóbr od Zb. Bukówka do Zb. Pilchowice, Bóbr do Zb. Pilchowice, Kwisa od Zb. Leśna do ujścia do Bobru, Kwisa górna do Zb. Leśna, Kwisa od Zb. Leśna do Nowogrodźca, Ostrożnica, Izera (dolnośląskie, opolskie, śląskie)
Przebieg: W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu oraz spływem wód opadowych przewidywane są wzrosty stanów wody do strefy wody wysokiej. W zlewniach kontrolowanych istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych w kolejnych profilach. W Mirsku na Kwisie i Czarnym Potoku oraz w Barcinku na Kamienicy stan wody może wzrosnąć powyżej stanu alarmowego. Na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych wzrosty stanów wody mogą być gwałtowne.
Uwagi: Zmiana dotyczy obszaru objętego ostrzeżeniem.

ZMIANA OSTRZEŻENIA: 187
Ważne:
Od: 2023-12-21 09:31
Do: 2023-12-22 11:00
Czas wydania: 2023-12-21 09:30
Biuro: Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych we Wrocławiu