Ponad 283 tysiące trafiło do dwudziestu mieszkańców naszej gminy, którzy wymienili stare kopciuchy i piece kaflowe na nowe ekologiczne kotły gazowe czy ogrzewanie elektryczne w ramach pierwszego gminnego naboru.

Dofinansowanie to było możliwe dzięki programowi priorytetowemu „Ciepłe Mieszkanie” realizowanemu w Gminie Miejskiej Kłodzko ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Do NFOŚiGW zostały złożone kolejne wnioski o środki dla mieszkańców Kłodzka na tego rodzaju przedsięwzięcia.

Drugi gminny nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu planowany jest na początku 2024 r.

Wszelkich informacji na temat programu priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie” i planowanego naboru udziela Wydział Inżynierii Miejskiej i Ochrony Środowiska pod nr tel. 74 865 46 18, 74 865 46 27.

cieple mieszkanie stopka