Kłodzko - www.klodzko.pl

Szkoła Podstawowa nr 2 w Kłodzku może pochwalić się nową, nowoczesną salą do terapii logopedycznej i sensomotorycznej. Dzięki zaangażowaniu terapeutów udało się pozyskać dotację w wysokości 20 tys. złotych od Fundacji Reklama Dzieciom TVP na wyposażenie gabinetu oraz zakup nowoczesnych pomocy terapeutycznych.

Telewizja Polska od 1993 roku, dzięki hojności reklamodawców, wspiera instytucje i organizacje pracujące na rzecz dzieci z niepełnosprawnościami. Dochód z każdej akcji charytatywnej „Reklama Dzieciom” w całości przeznaczany jest na finansowanie projektów. Zebrane pieniądze przeznacza się m.in. na wyposażenie sal rehabilitacyjnych i edukacyjnych, realizację programów terapeutycznych, zakup sprzętu umożliwiającego podniesienie jakości życia dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz organizację kolonii, wycieczek i turnusów rehabilitacyjnych.

W Szkole Podstawowej nr 2, z otrzymanych pieniędzy, utworzono i wyposażono nową salę do terapii logopedycznej i sensomotorycznej. Nowy gabinet jest przestronny, nowoczesny, wyposażony w profesjonalny sprzęt, umożliwiający prawidłowy przebieg diagnozy i terapii. Brak bodźców zewnętrznych sprzyja koncentracji uczniów, a różnorodny sprzęt i pomoce zachęcają do aktywnego udziału w zajęciach. Radość i zadowolenie dzieci jest dla nas największą satysfakcją!!!

 

  • IMG_1140
  • IMG_1147
  • IMG_1149
  • IMG_1153
  • IMG_1159
  • IMG_1161
  • IMG_1162
  • IMG_5496

Zakup sprzętu do terapii logopedycznej i sensomotorycznej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Kłodzku na potrzeby zajęć z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych z zaburzeniami komunikacyjnymi, w tym dzieci z afazją, ORM, autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną został sfinansowany ze środków Fundacji REKLAMA DZIECIOM TVP 2020

Polecamy w serwisie

informacja o dofinansowaniu z UE

Projekt "Budowa innowacyjnych e-usług w Gminie Miejskiej Kłodzko" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 oraz budżetu Gminy Miejskiej Kłodzko

Drogi czytelniku, w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe które pozostawiasz podczas korzystania ze strony klodzko.pl. Dokładne informacje na ten temat oraz na temat plików cookie znajdziesz w klauzuli informacyjnej. Klikając przycisk „OK” lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies. Wyrażenie zgody jest dobrowolne!