W ramach realizacji projektu „Ziemia Kłodzka – czyste powietrze (wymiana wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie Gminy Duszniki-Zdrój, Kłodzko Miasto, Kudowa-Zdrój, Lewin Kłodzki, Szczytna, Złoty Stok, Polanica-Zdrój)” dla naboru prowadzonego dla Gminy Miejskiej Kłodzko dofinansowanie otrzymuje łącznie 67 grantów na łączną kwotę 746 471,14 zł.

W sytuacji wystąpienia oszczędności w projekcie bądź zwiększenia przyznanej kwoty dofinansowania na realizację grantów przez Dolnośląską Instytucję Pośredniczącą, będą podpisywane umowy z kolejnymi wnioskodawcami zgodnie z listą rankingową.

Informacja o złożonych wnioskach:
Liczba zarejestrowanych wniosków: 84 szt.
Wnioskowana kwota dofinansowania: 930 095,32 zł
Liczba wniosków odrzuconych: 11 szt.
Kwota przeznaczona na granty w naborze (alokacja) dla Gminy Miejskiej Kłodzko wynosi: 748 743,79 zł

Z lista rankingową można zapoznać się na stronie http://czystepowietrze.klodzka.pl/nabor/gmina-miejska-klodzko/