w dniu 26 września 2024 r. o godz. 13:00 w Sali Rajców Urzędu Miasta w Kłodzku odbędą się obrady VII sesji Rady Miejskiej w Kłodzku.

Proponowany porządek obrad:

• Otwarcie VII sesji Rady Miejskiej w Kłodzku.
  • Stwierdzenie ważności sesji.
  • Wybór sekretarza sesji.
  • Przyjęcie protokołu z obrad IV i V sesji Rady Miejskiej w Kłodzku.
  • Sprawozdanie Burmistrza Miasta Kłodzka z pracy między sesjami.
  • Informacja o działalności jednostek organizacyjnych za I półrocze 2024 r.
  • Ocena realizacji umowy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach na terenie Gminy Miejskiej Kłodzko.
  • Podjęcie uchwały w sprawie nadania tytułu Honorowy Obywatel Miasta Kłodzka, druk nr 64.
  • Podjęcie uchwały w sprawie nadania tytułu „Mecenas Kultury Kłodzkiej” za 2023 rok, druk nr 56.
  • Podjęcie uchwały w sprawie nadania tytułu „Sponsor Sportu Kłodzkiego” za 2023 rok, druk nr 57.
  • Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miejskiej Kłodzko na lata 2024-2034, druk nr 61.
  • Podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmian budżetu Gminy Miejskiej Kłodzko na 2024 rok, druk nr 62.
  • Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia maksymalnej wysokości opłaty za pobyt dziecka w żłobkach publicznych oraz maksymalną wysokość opłaty za wyżywienie dziecka w żłobkach publicznych prowadzonych przez Gminę Miejską Kłodzko, druk nr 58.
  • Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Statutu Żłobka nr 1 w Kłodzku prowadzonego przez Gminę Miejską Kłodzko, druk nr 59.
  • Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Statutu Żłobka nr 2 w Kłodzku prowadzonego przez Gminę Miejską Kłodzko, druk nr 60.
  • Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia opłat cmentarnych, druk nr 54.
  • Podjęcie uchwały w sprawie uchylenia uchwały nr LXXII/680/2024 Rady Miejskiej w Kłodzku z dnia 25 kwietnia 2024 r. w sprawie powierzenia wykonywania praw i obowiązków zarządzającego zrekultywowanym składowiskiem odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne położonym przy ul. Sierpowej w Kłodzku spółce Wodociągi Kłodzkie Sp. z o.o. z siedzibą w Kłodzku przy ul. Piastowskiej 14B, druk nr 55.
  • Podjęcie uchwały w sprawie przekazania do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu skargi radnego Rady Miejskiej w Kłodzku na Uchwałę nr V/53/2024 z dnia 06.09.2024 r. w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego wraz z odpowiedzią na skargę, druk nr 69.
  • Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na Burmistrza Miasta Kłodzka, druk nr 67.
  • Podjęcie uchwały w sprawie przekazania petycji wg właściwości, druk nr 68.
  • Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały nr XL/381/2022 Rady Miejskiej w Kłodzku z dnia 24 lutego 2022 r. w sprawie wysokości diet radnych, druk nr 65.
  • Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia zwrotu kosztów podroży służbowych radnych, druk nr 66.
  • Interpelacje i zapytania radnych.
  • Wnioski i oświadczenia radnych.
  • Sprawy różne.
  • Zakończenie sesji.