Zapraszamy serdecznie na kolejne jubileuszowe spotkanie z cyklu 12 miesięcy - 12 wydarzeń

Fenomen karty pocztowej

Chyba wszyscy wysłaliśmy kiedyś choćby jedną pocztówkę, i chyba wszyscy kiedyś choćby jedną pocztówkę otrzymaliśmy.
Pragniemy uwiecznić cudowne widoki i pejzaże, zabrać fragment odwiedzanego lub lubianego miejsca ze sobą do domu, albo udostępnić go komuś, z kim chcemy podzielić się naszymi emocjami, związanymi z pobytem w tym miejscu.

Lubimy też przyglądać się przeszłości zilustrowanej na dawnych kartach pocztowych i mamy w sobie gotowość, aby świat z przeszłości (choć przecież nierzadko idealizowany) uwiódł nas ponownie.

Może to sentymentalizm? Może ciekawość?

Zapraszamy na spotkanie z panią kustosz Krystyną Oniszczuk-Awiżeń i dawnymi kartami pocztowymi z kolekcji Muzeum Ziemi Kłodzkiej.
Razem z panią kustosz - która jest autorką trzech wydawnictw, poświęconych dawnym kartom pocztowym Kłodzka (2010), atrakcjom turystycznym (2016) i uzdrowiskom Ziemi Kłodzkiej (2019) - zajrzymy troszkę w arkana pracy badawczej muzealnego historyka.
Krótki komentarz o socjologicznym aspekcie widokówki wygłosi Joanna Stoklasek Michalak.

Dajmy się ponieść urokowi tematu (służymy ilustracją naprowadzającą w postaci wesołej karty pocztowej z Lądka Zdroju).

Wtorek 8 sierpnia, godz. 17.00.

Wstęp wolny!