Burmistrz Miasta Kłodzka  zwraca się z prośbą do mieszkańców lokali mieszkalnych, które zostały  zniszczone w wyniku powodzi  z terenu MIASTA KŁODZKA o ZGŁOSZENIE ZAPOTRZEBOWANIA NA TYMCZASOWE ZAKWATEROWANIE

Możliwe będzie zapewnienie ewentualnych miejsc zakwaterowania w lokalizacjach takich jak:

- budynki użyteczności publicznej,

- kontenery,

- pensjonaty, hostele i hotele (należy się liczyć , iż mogą być zlokalizowane w innych gminach powiatu kłodzkiego),

- innego rodzaju lokalizacje umożliwiające tymczasowe zakwaterowanie.

Przy zgłaszaniu zapotrzebowania prosimy o wskazanie najkorzystniejszego z Państwa punku widzenia miejsca zakwaterowania.

Przydział lokali z zasobu komunalnego będzie dostępny na zasadach ogólnych, przy czym osoby poszkodowane w wyniku powodzi, posiadające lokale własnościowe, będą się mogły ubiegać o lokal  jedynie na czas oznaczony.

Zasób Mieszkaniowy Gminy Miejskiej Kłodzko w chwili obecnej nie posiada lokali w ilości mogącej zaspokoić potrzeby mieszkaniowe wszystkich mieszkańców poszkodowanych w wyniku powodzi.

Jednocześnie apeluję do właścicieli lokali wynajmujących lokale mieszkalne na rynku prywatnym o niezawyżanie stawek czynszu i wykazanie solidarnością z poszkodowanymi w tym tak trudnym dla nas wszystkich czasie.

Zgłoszenia należy składać:

- w Biurze Obsługi Ludności Pl. Bolesława Chrobrego 1,